Główny sponsor UKS Piotrcovia

Dzień Dziecka!!!

 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka najważniejsze święto w roku!!!
01-06-2020

Runda sukcesów Piotrcovii!!!

Kończąca się runda jesienna jest bardzo udana dla klubu UKS Piotrcovia.
Odnieślismy w niej kilka zasłużonych sukcesów.
Chłopcy z drużyny Młodzik D1 prowadzeni przez trenera Sebastiana Sielskiego zajęli 3 miejsce w I lidze wojewódzkiej ustępując nieznacznie pola GKS Bełchatów i Widzewowi Łódź. W pokonanym polu pozostawili m. in. ŁKS czy UKS SMS. Jest to największy sukces piotrkowskiej piłki młodzieżowej ostatniego 20-lecia. Ponadto z tego zespołu w rundzie jesiennej 6 zawodników dostawało powołania na kadrę województwa łódzkiego. Byli to: Dawid Siedlak, Dominik Bajurski, Alek Sipa, Oliwier Latocha, Radek Błaszczyk i Dominik Latocha.
Dziewczęta z drużyny młodziczek awansowały do rozgrywek strefowych zajmując 2 miejsce w województwie ustępując tylko UKS SMS, a wyprzedzając m. in. Dargfil Tomaszów Mazowiecki i Ostrovię Ostrówek. Podopieczne Julity Ziółkowskiej spotkają się w dalszej fazie z przedstawicielami innych województw.
Kolejnym sukcesami jest wygranie swoich lig przez podopiecznych trenerów Huberta Robaszka (trampkarze) i Remigiusza Fałka (Młodzicy). Zespół trenera Fałka wygrał już baraż z Grabką Grabica i zamelduje się na wiosnę w I lidze okręgowej. Zespół trenera Robaszka zagra jeszcze baraż o wejście do II ligi wojewódzkiej z drużyną Widzewa Łódź. Spotkania te zapowiadają się niezwykle ciekawie. Dodatkowego smaczku tym meczom dodaje fakt, że drużynę Widzewa prowadzi trener Przemek Szulc, który podobnie jak trener Robaszek jest wychowankiem Piotrcovii, a obaj Panowie w przeszłości występowali wspólnie w jednej drużynie w grupach młodzieżowych przez kilka lat.
Zwieńczeniem udanej rundy będzie miejmy nadzieję przyznanie naszemu klubowi certyfikatu PZPN, który pokazuje wysokie standardy szkolenia naszego klubu zarówno organizacyjne i sportowe. Na chwilę obecną nie ma nas na liście 282 klubów w Polsce, którym odmówiono nadania takiego certyfikatu.
W rundzie tej podpisaliśmy również bardzo ważną dla naszego klubu umowę o współpracy z Piotrkowską Akademią Piłkarską i mamy nadzieję, że za kilka lat będziemy zbierać jej owoce.
Tak trzymać Piotrcovia!
Cierpliwość zawsze przynosi efekty i jest bardzo ważnym aspektem pracy z młodzieżą.
17-11-2019
« powrót
Uczniowski Klub Sportowy
"Piotrcovia"
Piotrków Trybunalski

Al. 3 Maja 6B p.216
97-300 Piotrków Trybunalski

NIP: 771 279 81 33
REGON: 100552328
KRS: 0000333191

Numer konta klubowego
ING Bank
61 1050 1461 1000 0090 3008 2102